• defiant9
    #165
    "Szóval szerinted akkoriban ez evidencia volt, hogy az SZU jelentősen kisebb gazdaság volt az USA-nál."
    Igen, a GDP adatok hozzávetőleges ismertek voltak, azért nem a mai pontossággal, gyakran CIA/KGB volt az információforrás.

    " katonai erő ideig-óráig nyújt fölényt,"
    No és mi van ha abban az órában legyőz az a kis katonai erő, onnantól cseszheted a gazdasági fölényedet. A megsemmisüléstől való félelem egy igen komoly motivációs erő. Nem gyárat építesz hanem atom-tengeralattjáró noha az előbbinek van gazdasági haszna az utóbbinak pedig nincs.

    "A személyeskedésre továbbra sem vagyok kíváncsi."
    Bagoly mondja... Kérem akkor mellőzd az én vállalkozó vagyok te meg alkalmazott megnyilvánulásokat,

    "Hoztam érveket."
    Én nem láttam olyan érvet ami azt bizonyítaná hogy az emberi érzelmek és vágyak közül az anyagi haszon lenne az ami mozgatja a világot.

    Pl.:
    20 diáktársát mentette meg a floridai lövöldözés egyik hőse

    Ez a szint persze már ritka, az anyagi haszon fölé helyezett saját biztonságon túl a srác képes volt a közösség biztonságát is a sajtjta fölé helyezni. És persze ha nagyon akarod megláthatod a pénzt is a történetben, de valójában ez egy utólagos komponens.