• fejlodes
    #1
    Isaac Asimov már megalkotta a robotika három törvényét: {Az én a robot (I robot) című film erről szól Will Smith a főszereplője}
    1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
    2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
    3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az első vagy második törvény bármelyikének előírásaiba.
    Ennek mindenféleképpen alapnak kell lennie a mesterséges intelligencia fejlesztése során és ezeket semmilyen körülmények között nem változtathatják meg. Azt, hogy ezeket a törvényeket hogyan lehet leprogramozni azt nem tudom, de a követendő iránynak ennek kell lennie.
    Az 1. törvény egyértelmű, a robotok nem okozhatnak kárt az emberben sem fizikálisan, sem mentálisan, sem a vagyonában, jogaiban, mozgásában sehogy.
    A 2. törvény már komplikáltabb. Mi van ugyanis akkor, ha az egyik ember azt mondja a robotnak, hogy hozd ide azt a dobozt, míg a másik ember azt mondja ne. Kire fog hallgatni a robot ebben az ellentmondásos esetben, a robot tulajdonosára, egyenlően kezeli az embereket vagy a többségre hallgat?
    A technológia fejlődése óriási előnyökkel és hátrányokkal jár de az ember döntheti el hogy jóra vagy rosszra használja. Mindig az embernek kell irányítani a robotokkal szemben. Amennyiben a mesterséges intelligencia (MI) magától fejlődik (ha lesz ilyen) annak is az irányát az embernek kell meghatároznia és amennyiben az MI rossz irányba fejlődik meg kell változtatni.