• pezo77
    #4
    Sajnos kínaiban sem találok nekem való telefont.
    Amikor anno megvettem a Nokia 6220-at ~100kHUF-ért, azt mondtam: ez volt az utolsó drágán vett készülékem, és ez volt a felső árhatár. Sajnos, nem bírta sokáig, és funkcionalitásban is eljárt felette az idő.
    Két-három urgótípus után (kevesebb, mint 40kHUF-ért) kikötöttem a Samsung S5mini típusnál (120kHUF körüli áron). Mindent, amire _szükségem_ volt, adott, hozott.
    Ma már több, mint 3 éves, csereérett (sajnos).
    És: nem találok olyan készüléket, ami megfelel az igényeimnek.
    Igen, lehet, hogy rétegigényeim vannak:
    IrDA (vagy infraport)
    ip67+
    max 150kHUF
    4+ mag
    1,5G+ RAM
    NFC
    Wifi n+
    BlueTooth
    SD bővítés
    12M+ kamera
    2M+ Előlapi kamera
    ujjlenyomatolvasó

    Nincs ilyen készülék.
    A Huawei Mate 10 Pro tuja ezt (bár a garanciának nem része az ip67, hiába szerzett a gyártó róla tanúsítást - tényleg, minek is minősíttette így?), de taszít a gondolat, hogy negyedmillió forintos készülékkel a zsebemben mászkáljak.

    A kivehető akkumulátort, mint igényt már el is vetettem, csak előnyként tartom meg.

    A vicc: az S5mini ezt mind tudta, 3-4-(5?) évvel ezelőtti piacra lépés ellenére is.
    (Illetve az S5 családjának majdnem minden készüléke tudta ezt.)

    Tetszett volna az LG Q8 is - persze nem kapható, ha mégis, akkor itthon nincs rá garancia (az LG ügyfélszolgálat szerint hiába vinném itthon LG szervizbe).

    Úgyhogy: bárki mutasson nekem "olcó" kínai alternavívát ugyanarra a műszaki tartalomra, amit a Huawei Mate 10 Pro ad - azt ugyanis tuti, hogy nem veszem meg, amíg 150kHUF alá nem esik az ára (tipp: nem fog).