• kvp
    #11
    "kvp szerintem egy fizetett kommentelő mindenhez hozzászól, mindenhol azt a látszatot kelti mintha ő a téma szakértője lenne,"

    Vicces, de unalomuzeskeppen olvasom az oldalt, foleg akkor amikor van ra ido (kozlekedeskor, sorbanallas kozben, meeting-eken, stb.). Penzt nem adnak erte, bar sok cikk szeroje is hasonlo ingyenes hozzaszolo lehet (vagy szemelyesen a google translate). Egyebkent a szakertelem max. abbol all, hogy az ember elolvassa az eredeti cikket (ha van es meg van adva) meg rakeres. Van par dolog amihez ertek, de jellemzoen inkabb csak a hobbijaim miatt. (meg egyebkent amugy mernok vagyok, ipari automatizalas, telekommunikacio es beagyazott rendszerek szakteruleten, ujabban IoT-nek hivjak)

    A temahoz visszaterve, a gps alapu iranyitast hasznalja sok katonai rendszer is. Ezekben jobb vevo van es ha valami fent repul, akkor kisebb esellyel kerul arnyekba, mint a hazak kozott vagy az aluljaroban halado ember. A gps mellett sok rendszer (pl. telefonok) hasznal gsm es wifi alapu pozicionalast is, azaz a mobilhalozati cellainformaciok, a lathato, de nem kapcsolodott egyeb cellak es a kornyeken lathato wifi hotspotok azonositoja es terereje alapjan is pontositanak a hely adatokon. Az a jo, hogy ezt a mai google android alapu telefonokban mar nagyon nehez kikapcsolni, tehat minden ember akinek van gps, gsm es wifi a telefonjaban folyamatosan ponositja a google adatbazisat (kiveve ha repulos modban van a telefon, egyebkent offline is folyamatosan scan-nelnek es netre kerulve feltoltik amit addig gyujtottek)

    Mire jo ez egy dron eseten? Egyreszt megadhato merre repuljon, masreszt a dron rendelkezhet egy tilalmi listaval, hogy hol ne legyen hajlando repulni, pl. repterek kornyeken, vedett intezmenyeknel es hasonlok. A rendesebb kinai cuccok viszont nem rendelkeznek semmilyen tiltolistaval es barhol reptethetoek, jellemzoen ilyenekre szereltek ledobhato kezigranatokat az isis-esek. (raadasul meg olcsobbak is mint az okos dji-k)

    ps: Egyebkent en GSM es nem GPS alapu iranyitast irtam, a GSM alapu iranyitasnal egy mobilnetes dronrol van szo, amire be lehet lepni a netrol es kvazi webkamerakent iranyitani baronnan a vilagbol. Ennek muholdas valtozatat hasznaljak az amerikai katonai dronok is, szoval egesz jo technologia, csak eppen itthon illegalis a hasznalata.