• Szikorarobi
    #50
    Koszi a linket! Szuper jo volt. Annyit fuznek hozza hogy amirol beszel az mar itt nalunk tortenik. (Canada) Rengeteg uj szel es solar farmot allitottak be mostanaban es meg fognak meg tobbet. Tavaly csokkentettek az aram dijat 20% al es most meg 15 korul fogjak. Minden izzot lecsereltunk kb ket eve LED re mason nem nagyon valtoztattunk es igy olyan alacsony a villany szamlank (nagy hazunk van es 5 en vagyunk) hogy nem erdemes solar panelt feltenni a tetore mert nem terulne meg mostanaban.
    Pedig olcson tudnek venni paneleket. Kb 50 cent (CAD) / Watt. Egy kis rendszert ossze dobtam (600 W solar - MPPT + 4 db ossz 600 AH akksi + 4000 W pure sine wave meg egy 1000 W PSW benzines generator ami tudja tolteni az akksikat. Ez arra jo ha par napig nincs aram akkor elvagyunk. Majd ha esetleg veszunk egy elektromos autot es a tetot is cserelni a kell a hazon akkor talan megeri felrakni a Tesla fele cserepet a Powerwall al egyut. Ahogy Tony mondta talan 2021-22. Az egyeduli ami szerintem lassabb lesz az a lakossag atallasa lesz. Ha elore sokat kell fizetni hogy kesobb kevesebbet kelljen fizetni az sokakat vissza fog tartani. Foleg ugy, hogy a havi villanyod mar most is kevesebb mint a napi fizetesed fele. Az onvezetos autokat en nagyon varom. Ha az Uber tized annyi less mint most akkor tuti hogy nem lesz kocsim. (Evi kb 7-8000 km-t bicajozok.) Csak a rohadt hideg meg eso miatt van autom. (Hybrid) A szuper akksik meg jonni fognak. Ketkedhedtek benne de szerencsere annyi penzt raknak bele mostanaban hogy kizartnak tartom hogy ne legyen valami hatalmas attores az elkovetkezo ket evben. Min dupla teljesitmeny/kg. Szerintem... :D