• kvp
    #2
    Alapvetoen semmilyen megoldas nem jo ami elvonja a figyelmet. Ha csak arra gondolunk, hogy a radion jo lenne csatornat valtani, mert nem tetszik a zene, mar elvonta a figyelmunket. Onnantol a rossz fokozatairol beszelunk. A legjobb a kormanyon levo kapcsolo, masodik legjobb a muszerfalon levo dedikalt fizikai kapcsolo, utanna jon a beszedvezerles es vegul a touchscreen vagy barmilyen menu alapu megoldas (ha fizikai gombos a radio, de menus, ugyanugy rossz).

    Ezert szerintem az alapfunkciokat a kormanyra kell integralni, minden mast meg csak allo helyzetben engedelyezni. Klimat akar allitani? Csatornat valtani a radion? Rendelje hozza gyorsgombhoz a kormanyon vagy alljon meg elotte, de legalabb adja at az iranyitast a robotsofornek.

    A beszedvezerles kb. az odaszolok a mellettem ulonek hogy valtson csatornat tipusu megoldas akar lenni egyedul utazoknak, de ez is ugyanugy elvonja a figyelmet mintha valaki telefonon beszelgetne kihangositoval. Az mondjuk teny, hogy kevesbe mintha egy touchscreen-es a menurendszerben probalnank megtalalni a radiot.

    Szerintem rovid tavon az osszes megoldas integralasa lesz a nyero, tehat mindent tudni fognak az autok, majd hosszu tavon az emberi soforok kivaltasa jelentheti a megoldast, hogy utazas kozben mindenki azzal foglalkozhasson amivel akar.