• HyBrIDNyLA
    #7
    3 évig melóztam egy nemzetközi cégnél. A cég projekt koórdinációval foglalkozott, olyan cégekkel, mint MS; Cisco; Avaya; Oracle; HP; ... stb. Volt valami nagyobb projekt, akkor ezzel a céggel dolgoztak össze. Az egész IT szektor -alapvetően- A! projektekről szól. A cégek belevágnak valamibe és igazából a projektre keresnek embert és nem az emberhez társítják projektet. A projekt az első és erre keresik a "kulcsembereket". Ezért nem reprezentatív, hogy milyen hatalmas a betöltetlen állások mennyisége, mert alapesetben az állás magától a projektől függ. Ez egyátalán nem újkeletű, a multiknál sem ismeretlen a projekt cég fogalma, amikor egy adott céget csak magára a projektre alapítanak, majd amikor elkészülnek, jobb esetben végelszámolnak, vagy bedöntik. Szerintem a cégek alap esetben rövid távon terveznek az emberekkel -a projekt idejére- és akik beválnak, azokat marasztalják. A fejvadászok meg azért kedvesek és igyekeznek minél több embernek jól tálalni a követelményeket, körülményeket, fizetéseket, mert komoly fejpénzt kapnak egy ember után, ha felveszik, nem pedig ha beválik. Van különbség! Volt a környezetemben nem egy ilyen fejvadász (researcher) személy, láthattam miként dolgoztak. Komoly meló az övék. Tehát -véleményem szerint- nem szabad komoly konzekvenciákat levonni a betöltetlen IT állások számával kapcsolatban, mivel ezek mögött általában csak adott projektek állnak, csak ezt nem írják hozzá és pl. ezért nem jöhetnek szóba pályakezdők. Egy állást általában 3-4 különböző fejvadász cég is kezelhet, ami ugyanarra a státuszra szól.