• szoftos
    #11
    kint elek berlinben 6 eve, 3 nyelven beszelek folyekonyan. jovore megyek allampolgarsagert szerintem,

    20+ eve dolgozom IT-ben, ott voltam mikor a magyar internet gyerekcipoben jart, ismerem az akkori kulcsembereket... most berlinben elek, es en vagyok az altalad emlitett 'mindenes szaki'. egyedul dolgozom jelenleg, one-man-army uzemmodban, egy korabbi nagy projektemhez csinalok egy nagy cegnek dolgokat, es egy oriasi, szinten egyedul csinalt projektet hozok epp letre nagy munkaval.

    nem tartom magam antiszocnak amugy, de 20 evet huztam le irodakban es koszi eleg volt, most mar csak remote uzemmodban dolgozok. kimegyek ugyfelhez persze alkalmankent, de ez pl negyed evente 3 nap, vagy havonta 1, ki hogy szamolja.

    nekem nem a csapatmunkaval volt bajom, hanem azzal hogy emberek okoskodnak felettem, plusz ha nagy cegnel dolgozik az ember akkor sokszor nihil is van. koszi nem, en miota az eszemet tudom vallalkozo voltam, es az is maradok. a felelosseg sokkal nagyobb, a riziko is, viszont a jutalom is. kockazat nelkul nincs elorejutas amugy sem.

    rengeteg megkeresesem van, van hogy csak frontendest, van hogy full-stacket, van hogy devops temakorben, de jelenleg halistennek a sajat vallalkozasomban annyi a munka ezzel a ket projecttel hogy meghalni sincs idom. mindketto oriasi referencia. a megkeresesek viszont sokszor nevetsegesek: a recruiterek nem olvasnak. mar eljutottam oda hogy azt a 60+ domaint ahonnan kapom a leveleiket, automatikus valaszra tettem, amire irtam magamnak egy kisebb cuccot.

    az hogy informatikushiany van, a cegek maguknak is koszonhetik, nem igazan becsulik meg az embereket, vagy pedig el akarnak adni valamit megbecsuleskent ami leginkabb bullshit. szerintem.
    Utoljára szerkesztette: szoftos, 2017.07.20. 22:51:08