Metro Exodus
  • lonvard
    #335
    Knaaktól ajánlok egy könyvet, ami nálam kult státuszban van. Az az ostoba magyar címe, hogy Tűzokádó sárkány.

    Talán 300 oldalas, de abban lefektet egy olyan egyedi univerzumot, áh. Sárkánykirályok uralják a világot, mindegyik kicsit más, pl. van árnysárkány, aki leginkább Hádészhoz hasonlít és a serege is ilyen ködben közelekedő zombis-démonos tömeg, akkor van az aranysárkány, aki a legerősebb sereggel rendelkezik és ő a legnagyobb köztük. Kb. 10 sárkánykirály van, emberi alakot is tudnak váltani, és olyankor csaknem legyőzhetetlen brutális harcosok. Mindegyiknek van serege, ezek ilyen sárkányivadékok, emberszabásúak is, repülni is tudnak. A királyok klikkesednek is, szövetségekbe tömörülve áskálódnak egymás ellen is. Na most mindezt egy olyan bolygón, ahol emberek élnek, akiken ugye ezek a sárkányok uralkodnak. Az emberek közt vannak varázslók is, de többnyire common harcosok. Na és akkor a sztoriban két nagy sárkánykoalíció megindul az emberek ellen, az árnysárkány belekezd egy olyan szintű város ostromába, mint Minas Tirith, az aranysárkány hadvezére Thoma (emlékszem a nevére, olyan jó), aki majdnem olyan erős mint az aranysárkány, na ő meg egy hatalmas sereggel tarolja le a kisebb városokat egymás után, és akkor ebben a helyzetben feltűnik egy Luke Skywalker, egy csodagyerek, akiről kiderül, hogy birtokában van a mágikus képességeknek, és akkor kiképzik, és közben zajlik a várostrom, és rájönnek, hogy ... ez nem mesélem tovább, hátha nem ismered a sztorit! :D

    Knaak emiatt kedvencemmé vált, amíg nem belefutottam egy olyan könyvébe, hogy Huma legendája. Na hát az egy olyan szenvedés volt, ami után nem mertem több fantasy könyvet venni könyvesboltban. :D

    Magyarok közül a Nemes István könyvei a kedvenceim, tehát a John Caldwell és Jeffrey Stone féle Skandar Graun és Leon Silver könyvek. 16-18 évesen zabáltam ezeket.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.03.22. 08:37:09