Pszichológia, Lélektan, Szociálpszichológia, Személyiségpszichológia,
  • overseer-7
    #9
    Ismeret terjesztésre akarok kilyukadni.

    Az a borzasztó tény, hogy a magyar társadalom egy jelentős része pszichésen beteg.
    Egy még nagyobb része, olyan szintű zavaroktól szenved, ami ugyan nem éri még el a mentális betegség szintjét, de jelentősen hatással van az ő és más a környezetükben élők életére is.

    Ezen zavarok 80-90% a gyerekkori tapasztalatok és félre-nevelés hatására alakulnak ki.
    Ezen jelentősen, hatásosan változtatni lehet a megfelelő ismeret anyagok terjesztésével és a tudatosan alkalmazott nevelési "eszközök" stratégiák elsajátításával.

    Az a baj, hogy ha én autót akarok venni, előbb jogosítványt kell szereznem és meg kell tanulnom egy jó vastag szabálykönyvet. Ez teljesen logikus, szabályos és nélkülözhetetlen. Pedig csak ide akarok lemenni a boltba az autóval, nem biztos, hogy széttrancsíroznám az embereket ha mondjuk éppen nem tanultam volna meg a kressz szabályait.

    Viszont ha gyereket szülök, ami egy másik emberi életet jelent, semmire nem kell odafigyelnem, nem kell megtanulnom semmit. Felelőtlenül tönkre tehetem az életét és senkit nem érdekel. Pedig ez nem egy közlekedési eszköz, hanem egy élő ember.