• takysoft
    #3
    Hát, meglátjuk. Az Intel Atom chipről is ódákat zengtek, aztán mobilba túl erőforrásigényes volt, netbookba meg túl gyenge.

    Mondjuk a Snapdragon 835 valóban egy eszetlen erős chip lett. De azért ne hasonlítsunk össze egy telefont/tabletet egy számítógéppel ilyen egyszerűen.
    Egy számítógépen sokkal több dolog fut egy időben. Mobilon az aktív ablak a mérvadó. Míg egy Windowsban azért eszement sok dolog tud menni a háttérben is.

    Meg ez az x86/Win32 dolog is furcsa egy kicsit. Persze, kompatibilitás oldaláról nay előrelépés, ez tény. Csak kérdés, hogy mi van a 64 bittel?
    Windowsos világban azért bőven volt már olyan régen az átállás, hogy sok applikáció ne is jelenjen meg 32 bites vátozatban. Igaz ezek főleg játékok, de azokból nem feltétlen az erősebbje. Indie környezetben is tűnik már el a 32 bit...

    Meg ugye szintén jó kérdés, hogy szoftveres oldalról milyen támogatást kap a dolog.
    Pl a benne levő Adreno gyorsító milyen drivert kap....
    Nézz meg egy Crimson drivert, vagy egy nvidiás drivercsomagot... azért NAGYON sok dolog supportálva van bennük, ami a windowsban alapból nincs. (10 bit, videofelvétel, millió multimonitoros beállítás, színbeállítások (RGB 4:4:4, YCbCr 4:2:2, 4:2:0 stb))

    Hardveresen megint érdekes kérdések jöhetnek... milyen outputokt támoat a rendszer... USB-vel elvileg nem lesz gond, de displaport pl?
    Kérdés, hogy tud-e esetleg freesync-et? Vagy fog-e a jövőben a többi. (a gSync proprietary, de a freesync megoldás elvileg nem lenne nagy dolog...)

    Ha később megy ilyesmi alaplapba (mert miért ne lehetne snapdragonos alaplapot kapni asztali vay HTPC-hez, megoldott-e esetleg bővítőkártyák használata.
    Akár egy PCI-E videokari.....

    Egyelőre ebből lesz pár kis netbook/ultrabook (ez a név divatosabb ma :D ).

    De ha a Qualcomm erre rádob egy lapáttal (olyasmiket, amiket írtam), akkor brutális ellenfele lehet a Intelnek, az AMD-nek, és az nVidiának is.

    Egyelőre persze inkább alsó szegmensben, de abban is sok pénz van.