• TokraFan
    #27
    "Én internetes keresőmotort szoktam erre a célra használni."

    És akinek nincs internete? ;-) Továbbá, maga a webes pozicionálás az egyik legnagyobb marketinges terület, ott jóformán csak az rúghat labdába (értsd: az jelenik meg az első10-20oldalon), akik kemény pénzeket tudnak erre áldozni akár az adwords hirdetési rendszeren keresztül, vagy egy profi webfejlesztőt kell fizetniük, hogy direkt hirdetési pénzek elköltése nélkül is legyen legalább hangyafasznyi esélye bekerülni a találati lista elejére. Emögött pont az a mechanizmus áll, amit puzsér támad (akinek nincs sok pénze, annak esélye nincs a termékét hirdetni)
    Maga a kereső algoritmus egy adott kulcsszóra keresve először a legnagyobb gyártókat/szolgáltatókat jeleníti meg (page rank), tehát ha nekem van egy k.jó termékem amit a piripócsfalvai 5fős üzememben gyártok, a cégnek pedig van egy átlagos modern weboldala, azt te a büdös életben nem találod meg, mert csak egy lesz a 6 millió másik mellett a végeláthatatlan weboldal tengerben. Az emberek meg már csak olyanok, hogy az első 10 találatot megnézi, és ha talál olyat amit akar, nem is megy tovább.
    Ez megint egy olyan terület, amiről Puzsérnak fogalma nincs.