• arty
    #128
    "Szerintem sem, viszont csak az egyik ellen tiltakozni eléggé kétszínű. Akkor tiltakozzanak minden bűneset titkolása ellen, vagy legalábbis ezek kevésbé hangsúlyozásáért, pl.1-2 mondat nem 5-10 perc."

    Ezt sokszor, sokhelyen pedzegették már... de az ember "önmaga pszihéjének ellensége" és zabálja a "véres igazságot" :)

    "Egyébként azt mutatja, hogy mennyire sikeres az integráció, és emiatt is fontos."

    Semennyire. Hiszen tudjuk!
    De ezt már előre le tudod mérni, még csak a bűnözők statjait se kell látnod - elég megnézni az általános iskolai eredményeket.

    "Olyan ez, mintha autóbalesetnél belekötnél, hogy nem érdekes, hogy kamion vagy sz.autó ment-e bele a másik autóba, merthogy akkor már a színe miért nem érdekes. Vannak releváns és nem releváns tényezők, és egy olyan országban, ahol a bűnözési ráta aránytalanul nagy százalékát c.-k adják, illetve ahol a körükben nagyon magas a bűnözés, ez igenis releváns."

    Ha sokszor fordul elő a kamionok által okozott baleset, akkor a hatóság/hivatal majd kitalál valami ellenőrzési rendszert a kamionokra.
    Te mit tudsz tenni ezügyben? Szerintem ~semmit. Nem neked fontos az adott helyzetben a kamion léte, hanem az országos, regionális statisztika jó a szervnek.

    "Ezt majd ők eldöntik"

    És nyilván a félállat jól fog dönteni.

    "Akkor újra megkérdezem: ha mindenki tud ezekről, akkor mi értelme elhallgatni?"

    Nem hallgatják el. Csak nem hír az ertéelen. Ott az adott véres események hírek, nem az általánosságok.
    Annyira meg keveseket érdekel, hogy tanulmányokat olvassanak a témában.
    Nyilván akiket mégis, azok megteszik. (janem, inkább interpolálja a napi hírt a kurucinfóról az országra, a cigányokra, a mindenségre... tudom, megint általánosítok...)

    "Persze, reprezentatív mintával. És ismételt felméréssel. Addig ugyanis szart sem ér."

    Ez nyilvánvaló. De most ideális helyzetről beszélünk, komoly kutatásról. Jahogy ezeket egy támogató államnak kéne fizetni, nem pedig olyannak, aki a SAJÁT igazát, ideológiáját akarja látni, láttatni... tény :)

    "A probléma ettől még szerintem is adott, de nem értem, egyszer azt mondod hogy eleve tudjuk, hogy milyenek, ezért nem kell a hírekben bemondani, máskor pedig jobb ha nem tudnak róla, különben nem veszik fel. Most akkor melyik?"

    A tények további sulykolása csak mélyítené a problémát. Ha haszna semmi, kára feltételezhető, akkor minek?

    "És amúgy erre a tudatos eltitkolás a megoldás? A liberális módszer lényege az információk eltitkolása, komolyan?"

    Senki nem tudja, mi a megoldás. Látsz valahol működő rendszert ilyen problémákra? (az eltüzelést, árokbalövést kivéve)
    Az emberek hergelése, lázítása, uszítása biztosan nem lehet módszer (ill. nem kéne hogy az legyen....).

    "Ez bullshit. Az egyenlőségi mozgalmak nem így működtek a történelemben sosem. És nálunk sem főz és szül, ha lenne erre igény, akkor "idejük" itt is lenne rá. "

    De nem is úgy, hogy egyszercsak felvonul 7 millió eddig lefüggönyzött arab nő és forradalom :)

    Szoktak megszólalni, nyilatkozni, tüntetni női szervezetek itthon is egyébként. Többen, többet, mint 30 éve ;)
    És a nagyobb számban már jobban hallatszik (majd) az extrém feministák hangja is...

    "Egészen pontosan azt se lehet tudni, hogy egy elem-e a sokból, vagy teljesen független a felvonulástól, esetleg annak ellenére is javult a helyzet. Nő az átlaghőmérséklet és több a meleg is, akkor ez is korrelál? "

    Nem. De a JELENLÉT, a létük elismerése, a helyzetük problémáinak felismerése, megértése, együttérzése fontos.
    A létezésükre pedig nagyobb figyelemfelhívás szvsz nincs a felvonulásnál. (nem is tudnék másodikat mondani... jó, biztos vannak a szexuális irányultságukat nem titkoló műsorvezetők, stb, az is "valami")
    Ami biztos: a felvonulás extrém faszlengetői BIZTOSAN nem segítették az ügyet.