• Kotomicuki
    #10
    "Én még éltem a kádár rendszerben, ahhoz képest inkább zsákmányoljanak ki multik, mert még így is lényegesen jobban élek, mint akkor éltem..."

    Akkor te egy olyan kisebbséghez tartozol, akiknek hasznuk volt a gengszterváltásból - ennyi, se több, se kevesebb!
    Ugyanis a nagy többségnek még annyira sem megy, mint akkor - és ők is embernek számítanának, ha valóban egyenlő pályák és egyenlő esélyek lennének...

    A másik: EU befizetők - gyakorlatilag rabszolgák - vagyunk!
    Az államcsőd azért állna be azonnal, mert már mindent elherdáltak, fillérekért, aminek fenn kéne tartania az országot - tudod, már se egészségügyi-, se nyugdíjalap sincs, nemhogy aranytartalék és a többi - , így, némi rosszindulattal - ami nem hiányzik egyesekből - , azonnal be lehetne dönteni az országot - de uí az usa-t is, ha ez "megnyugtat"...

    Tudod te, mi a GDP?
    A hazai, azaz a magyar (állami, vagy (kényszer)adócsaló maszek) cégek és egyéni gazdaságok által megtermelt érték.
    El tudod te képzelni, hogy prüszkölne "brüsszel", meg a többi "jogvédő", ha ez elérné a multik, meg az idegen bankok által összeharácsoltat?!
    Azonnal lerohanná az országot az usa, vagy vmi zsoldossereg, mint Ukrajnát, mert önellátó lenne és így sokkal kevesebb befolyásuk lenne rá...