• gforce9
    #18
    " süket/vak/mozgássértült/szellemi fogyatékos, akkor miért szelektálódna ki? "

    Én nem azt mondtam, hogy ki kell őket szelektálni. :) Én azt mondtam, hogy ez az evolúció ellen hat az evolúciót pedig a klasszikus értelemben értettem a társadalmi hasznosságot (pl. művészetek stb. figyelmen kívül hagyva). Igaz amit írsz teljes mértékben, de én úgy gondolom, hogy attól, hogy teszemfel egy vak vagy egyéb rendellenességgel élő ember zseniális zeneszerző vagy mondjuk tudományos munkát végez, attól még jogos igény lehet tőle, hogyha a lehetőségek adottakrá, akkor a gyermekeibe ne örökítse tovább a rendellenességet. És ez akár társadalmi szintű igénnyé is nőhet, hogy lehetőség szerint próbáljuk ezeket a rendellenességeket kiszűrni, mert a testünk épsége és egészsége is fontos, nem csak az, hogy a társadalom asztalára mennyi gdp hozzájárulást tolunk be. Arról nme is beszélve, hogy a felgyülemlett rendellenességgel vagy betegséggel születők egyre nagyobb terhet jelentenek a társadalomra nézve.