Skylake#9
Mit is mondhatnék erre a hírre? Azt hogy evidens?
Az USA-n megy keresztül az Internet forgalmának 90%-a.
USA eredetű nagyvállalatok monopolizálják és monetizálják az internetes keresést (pl. Alphabet), szórakozást, tartalomelőállítást (pl. Alphabet, Facebook).
USA eredetű irodai és produktivitási rendszerek a legelterjedtebb (pl. Microsoft).
USA eredetű tartalomdisztribúciós és adattárolási rendszereket használ a fejlett világ (pl. Akamai és Amazon).
Ott van az online kiskereskedelem is (Amazon, Ebay).
Ez még csak az ilyen jellegű dolgok kezdete, és abszolút a legeleje, erről biztosíthatlak.
Rövidesen rá fogtok jönni, hogy az internet valójában usanet, és ennek megfelelő az elvárt kontroll is felette, illetve a kontroll alkalmazása ebből eredően más szférákban is.
Nem kellett volna e monopóliumokat így felhízlalni, aztán akkor nem lenne most ekkora jelentőségük, hogy nemzetbiztonsági tényezőkké váljanak, manifeszt ellenőrző rendszerekké, illetve megoldásokká, amelyekkel ellenőrizni és számon tartani tudnak.
Amikor ingyen használod a Google szolgáltatásait, a Facebook-ot, akkor sok más tényező mellett keményen segíted a magad módján ezek monetizálását. Aztán ha jó nagyra nőttek, majd az ő igényeik szerint, illetve ő működési beágyazottságoknak megfelelőek lesznek a törvények is. Amik rád is érvényesek, hiszen a világ egyre inkább online, tehát tevékenységed megítélésben egyre inkább olyan joghatóságok lesznek illetékesek, akiknek valójában nem lenne illetékességük. Íme az első eredmény, lehet tapsolni, lehet dühöngeni, megehetjük, amit főztünk.