• ntex
    #26
    Nem a képben meg a videóban van a vírus, hanem az ilyen oldalak folyamatosan mindenféle ablakokat dobálnak fel amik sokszor vírusos linkekre mutatnak, egyik alkalommal x.ideos.com-t néztem azt egyszer csak random bejött egy ilyen zsaroló vírus a böngészőmbe valahogy, se bezárni nem tudtam az oldalt, a böngészőt meg csak feladatkezelőből tudtam kilőni, de újraindítva ugyanazt a vírus oldalt töltötte vissza. Csak a böngésző újratelepítése oldotta meg. Hallottam már ilyen zsaroló vírusokról de azért elég ijesztő volt hirtelen :D

    Egyébként az igaz hogy ha nem látogatsz megbízhatatlan oldalakat és nem telepítesz mindenféle idegen forrásból származó programokat nincs szükség vírusírtóra, max tűzfalra de a windows tűzfala megoldja a random támadások levédését. Az hogy a játékok crackjaire újabban bejelez a vírusírtó az azért van mert a vírusírtó cégeknek jó pénzeket kiperkálva a játékkiadók blacklistre teszik a tört exe fájlokat hash kód alapján felismerve, így automatikusan blokkolják is és nem azért mert vírusos, rendes scene releasek nem szoktak vírusosak lenni ha nem anyámkínja torrentoldaláról töltöd le
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.01.31. 16:08:24