• kvp
    #8
    Anno a Ford munkasai kimentek a roncstelepekre es megneztek, hogy mi nem ment tonkre a T modelleken. Aztan ezeket is gyengebbre gyartottak. Ezt hivjak tervezett elavulasnak. Na a Microsoft pont ezt hagyta ki a windows XP-bol. Ez a hosszu elettartam jelentosen csokkenti az eladasaikat.

    Mondjuk mar en se nagyon hasznalok XP-t, csak harom tartalek gepen van, mivel az uj hardverekhez mar win7 vagy ujabban win10 jar, ezert ezeket hasznalja az ember. Az, hogy az egyik ilyen tartalek gepen meg XP release candidate (eredeti telepites) van es jo 10 evig hasznaltam mar mas kerdes. (a vegen mar DLL-eket kellett felrakni ra egyesevel, hogy menjenek rajta az ujabb programok, aztan vegkepp elavult a hardver) Igazabol sokszor hamarabb avul el egy hardver, mint hogy tenyleg javithatatlanul tonkremenjen, igy eleg sok mukodo regi gep gyulik ossze es van ami mar 30 eves, de ha neha bekapcsolom meg megy. (a 60-as evekben gyartott nyugatnemet kenyerpiritorol nem is beszelve, pedig azt naponta hasznaljuk)

    A linux reszesedesenel szerintem erdemes lenne az osszes linux disztibuciot nezni, marpedig az Android a Google egyik linux disztibucioja es szerintem tobb Androidos keszulek van mint az osszes windows egyutt. (az Android egyekben egy full desktop rendszer, nehany szerver komponenssel, csak mindenki mobilon hasznalja, bar az eroforrasigenye es tudasa inkabb desktop kategoria)