• gforce9
    #26
    Szerintem túlságosan emberként gondolkodsz. :) Ami persze nem baj, nem sértés akart lenni. :) De én inkább azt gyanítom, hogy egyáltalán fogalmilag sem fogunk tudni egykönnyen kommunikálni mert tökmáshogy fogunk gondolkodni mindenről. Szerintem jelenleg el sem tudjuk képzelni milyen lesz a találkozás. Ugyanúgy, ahogyan egy párezer évvel ezelőtt élt ember sem értené meg a mi viselkedésünket és technikánkat sem. Egyébként valahol olvastam, de vesszek meg ha megtalálom most hirtelen, hogy a delfinek kommunikációjának a megértése sem ott bukik el, hogy nem tudnánk "dekódolni" a füttyögésüket, mert az hosszú idő mintavételezése és megfigyelések alapján még menne is. Az a baj, hogy a fogalmaikat a világról nem tudjuk. Ha pedig az alapfogalmak nincsenek meg amikre épül a kommunikáció, bajos dolog megfejteni.

    Aztán egy idegen értelmes faj, hogy épp rólunk mit fog gondolni? Békén hagy? Kiirt? Esetleg távolról megfigyel? Le se szar mert mi vagyunk a 23452154. akikkel összefutottak? Hát ezt ki a búbánat tudja megmondani? Az, aki érti a delfineket! :)