Egosoft X4
  • RJoco
    #4437
    Arra gondoltam, hogy az X4-nek jót tesz egy erős proci.
    A videókonvertálásnak biztos.
    Megfordult a fejemben a 3950X is. Quad channel összesen 32 GB-tal, valami 3600 MHz-es CL16-os vagy inkább CL14-es memóriákkal.
    És minimum egy 3080-as kártyával.
    Hogy miért? Mert megtehetném.
    De mivel praktikus ember vagyok, ezért momentán teljesen el vagyok veszve.
    A gép lassan 5 éves lesz. Anno rengeteget ráköltöttem. Mindenből a legmodernebbet, jó pénzért, tuning lehetőségekkel.
    Erre most itt van és csak vacakol. A kékhalál már egy ideje megvan a GTAV miatt. PC2 időnként kilépegetett, de azt nem erőltettem, nem érdekelt annyira. Space Engineers-nek csak virtuális memória gondja volt, de mindig elfutott és rengeteget játszottam vele.
    Mostanában nem játszom annyit és annyi játékkal, így csak pár játékkal van tapasztalat, de már ott sem jó.
    A korábbi közép kategóriás gépem kibírt 7 évet. Igaz, hogy akkor már minimumon futottak a dolgok.
    Ezért gondoltam, hogy veszek egy erőset, amit később tudok tuningolni és 7 éves korában azért még nem kell medium alá adnom a beállításokat.
    De jelenleg nem biztos, hogy ez a jó megoldás. Lehet, hogy jobb 3-4 évente egy középkategóriás gépet összedobni a full-medium beállításokhoz.
    Csak, hát ugye a piac is. Az új intel sorozat egy vicc. AMD meg...
    Na meg az igények. Bírjon el 3 monitort. Ami nem sokaknak van, így tapasztalat e téren minimális.

    Még a végén tényleg konzolos leszek. Úgyis tervben van a PS5. De azon nincs X4, SE, DU.