• no_way
    #86
    Nem vitatom a kijelentésed, elfogadom, hogy neked ez a véleményed. Bár a megfogalmazás kissé bántó.
    Nem is folytam volna bele a társalgásotokba, ha azután a mondatod után, miszerint:
    "2 mondaton belül bizonyítod, hogy felületesen nézel filmet." nem írod, hogy "A Falconon C3PO sakkozott Chewbaccával... ".

    Ha erre annyit reagálsz, hogy sorry rosszul emlékeztem, tényleg R2 sakkozik, azt mondom, oké velem is gyakran megesik.

    De úgy látszik nehezedre esik beismerni, ha tévedsz.

    Ehelyett a válaszodban megpróbálod kiköszörülni a csorbát.
    "Az igaz, hogy R2 lépked, de inkább közösen játszanak..."

    A kedvedért megnéztem a jelenetet.

    Az általam ismert verzióban 3 lépést látunk.
    1. R2-D2
    2. Chewbacca
    3. R2-D2

    A harmadik lépés elindítása után (R2 második lépése) mondja C3PO: "Now be careful, R2."
    Miután ezzel a lépéssel R2 leüti Chewbacca egyik figuráját, a Wookiee "morog".
    C3PO reakciója: "He made a fair move." (HE) és még véletlenül sem (WE).
    C3PO csak nézi a játékot és a locsi-fecsi, kotnyeles karakteréhez hűen, kibicként belekotyog.
    Ebből, hogy sikerült leszűrni, hogy együtt játszanak?

    Feltételezem nem egyszer láttad a filmet és mégis félreértelmezted.
    De nincs ezzel semmi baj, én sem értek meg mindent elsőre. Az is előfordul, hogy más vezet rá egyes momentum jelentésére.

    Ezért éreztem erősnek a "szádból" a következő mondatokat:
    "Csak megerősödtem abban, hogy nem való mindenkinek a sci-fi műfaj. Sajnos az utóbbi időben a sci-fi mainstream műfaj lett. Felhígult a rajongók tábora. :("
    "2 mondaton belül bizonyítod, hogy felületesen nézel filmet."
    "Ennél jobb példát nem is szolgáltathattál volna arra a kijelentésemre, hogy egész egyszerűen nem való mindenkinek a sci-fi műfaj. Kösz!"
    "Csak az a baj, hogy ezeket olyanoknak magyarázod, akik felületesen néznek filmeket és vagy olyanoknak akiknek egyáltalán nem való s sci-fi műfaj mert nem tudnak kiszakadni, elvonatkoztatni a valóságtól. Ha nincs a szájukba rágva minden akkor számukra ott vége a történetnek."