• gforce9
    #78
    Kettős mércét mondtál. Hát igen ez sajnos kettős mérce. De ez ellen nem lehet tenni.Legalábbis szerintem.

    Ha én egy asztalos vagyok megtehetem, hogy a termékem élvezeti értékét használni csak akkor lehessen, ha az árát kifizették. Egyszerűbben ugye: a székemre csak az ülhessen, aki kifizette.

    Zenészként vagy fotósként viszont itt van ez a mai világ, ahol az információ úgy terjed mint a futótűz. No én ha írok egy zenét, vagy lövök egy jó fotót, arra kell felkészülnöm, hogy vagy senki sem látja vagy mindenki. És a szellemi termékemet ki kell találnom, hogy hogyan tudom fizetőssé tenni. Zeneszerzőnek szerződéseket kötni. Előadőknak előadásokat tartani. Festőnek meg kell találnia azt az embert, akinek a festménye eredetiben kell és megveszi. Stb.

    Értem én, hogy ez igazságtalannak tűnik, de ez egy ilyen világ amióta van internet. Ehhez kell alkalmazkodni és sokaknak sikerül is. Szerintem az ellenkezés a követelőzés ebben az esetben nem fog eredményt hozni. Mert pl bármennyit is perel XY zenekar, az internet és az információáramlás nem fog eltűnni.