• Irasidus
    #42
    Nem az emberiség állította elő a az uránt, hanem a szupernóvák. Mi csak felhasználjuk, úgy, hogy kibányásszuk. Nem tudom mit akarsz visszacsinálni, de azt hiszem egy szupernóva robbanást aligha fogsz visszacsinálni, másrészt ha nem lenne természetes radioaktív anyag, az élet meg sem jelent volna földön, ezer szállal függünk tőle. Azt, hogy tárolást, eldugásnak hívod csak játék a szavakkal, érzelmekre hatás, pontosabb és szakszerűbb lenne azt mondani: visszatesszük oda, ahonnan vettük! A tárolókban nem öl meg senkit, mert mélyen a föld alatt vannak, az alapkőzetbe ágyazva, ami milliárd évekig kitart, nem ismerek olyan folyamatot, ami több km vastag kőzetet hirtelen erodálna, vagy ha még is van ilyen folyamat, akkor nem a radioaktív anyagok miatt kell aggódni... Amúgy sok természetes atomreaktort találtak már, (bizony mert ez is természetes dolog), és bizony volt, hogy folyóban jött össze a kritikus tömeg, ami nem a legjobb hely a tárolásra, ugye? Mit gondolsz másfél milliárd év alatt mekkora területet szennyezett be, a folyóban? Segítek 3 métert mosta arrébb a víz, mert nehézfémekről beszélünk. Persze mi nem a folyóba dobjuk, hanem ennél sokkal, de sokkal biztonságosabb helyre tesszük, ahol madár se, ember se, és más élőlény se jár! Érdemes lenne megnézni a videót amit küldtem...

    A Napba lövés jól hangzik, és mi van ha rakéta felrobban, egy fél kontinens sugárszennyezett lesz, bízd inkább a szakemberekre. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2016.06.23. 21:25:09