• takysoft
    #4
    Na azért.... gondolj bele, hogy mennyi munka van egy világ kitalálásában.
    Legyen az az Elder Scrolls, vagy akár a Fallout.
    (tény, hogy utóbbit nem a bethesda találta ki, azért építettek rá combosan)

    Na most, ha kitalálsz egy világot, arra azért építhetsz több játékot is. Főleg ha a világ egy RPG világ, amiben azrét a fanok nézik, hogy a Lore helyén van-e.

    Na most, ha van egy történeted, az bele fog illeni ezen 2 világ (elder scrolls vagy fallout) valamelyikébe. (előbbi a komolyabb, utóbbi nem veszi magát olyna komolyan)
    Ha pedig van egy igen-igen király storyd, akkor lehet fő quest.
    A Bethesda soha nem fejlesztett Elder Scrolls vagy Fallout játékokon kívül mást.
    (jó, volt egyszer valami autós vacak, de ezer éve)
    Szóval nekik ez megy, ezt szeretik csinálni, és őszintén... az emberek is szeretik. Ezeket a világokat is.


    A Dishonored-nek és a többinek csak kiadója a Bethesda, nem a fejlesztője.
    Érdekes kérdés, hogy a kiadó vagy a fejlesztő Bethesda-ról van szó, mert ugye a kettő technikailag nem ugyanaz a cég.

    A kiadók munkája neccesebb, mert őt tényleg befolyásolják a piacot. Amit támogatnak az elkészülhet ugye.
    És tény, szeretnek folytatásokat támogatni, mert jobban el lehet adni.
    Adaptációk, spinoffok, mindig jobban eladhatóak.

    A remake kérdés megint érdakas kérdés.
    Morrowind nekem kimaradt. Egyszer feltettem az obliviont meg a morrowindet a skyrim után. Előbbi nagy élmény volt, de a morrowinddel csak szívtam. Alig indult el, aztán meg rodna is volt, és nem tudtam irányítani rendesen. (inkább bugra gyanakszom, mint a hülyeségemre, de ki tudja)

    Szóval ha van egy jó storyd, amit sokan még nem hallottak. Akkor meséld el nekik is :D
    Lesz rá vevő. És aki fan, az is örömmel megnézni újra kicsit szebb köntösben.

    Persze... nem úgy, mint a Halálos temetés c. film esetén, amit az eredeti angol változatotot követve 3 évvel megjelent az amcsi "fekásított" változat...
    megegyező fogarókönyvvel, més még 1-2 egyező színésszel is...

    De ha a technológia indokolja, remake-párti vagyok.
    A Baldur's Gate remake-je is mennyire marhajó lett már.

    Amúgy azért mindig vannak új címek.
    Pl a Dishonored is nagy újítás volt anno. Az a világ is elbír még pár történetet.