• halgatyó
    #13
    A fajok sokaságán már én is eltöprengtem, amikor a mikrobák fajtáiról olvasgattam (betegségek, orvosi könyvek témában)
    Ugyanis a mikrobák NEM IVAROSAN szaporodnak, és ez gyökeresen más fajtaszámot okoz, mint az ivarosan szaporodó soksejtes állatok.
    Gondoljuk csak meg: az általunk ismert látható méretű ÁLLATOK a szaporodás során a fajtán belül kell hogy maradjanak. Ha egy mutáció kialakul, akkor az vagy képtelenné teszi az állatot a másik nemű egyeddel való szaporodásra, vagy pár generáció alatt eltűnik a mutáció.
    De egy osztódással szaporodó bacilus korlátozás nélkül tud új fajt létrehozni, nem kell igazodnia egy már meglévő fajhoz. Egyetlen kritrium az életképesség, semmi más.
    Ezért logikus, hogy az osztódással szaporodó lények gyakorlatilag ne képezzenek fajokat, max. egy-egy nagyon életképes mikroba utódai (leszármazottai) tűnnek számunkra faj-nak.
    Azért írtam le, mert ezt így sehol sem olvastam, pedig logikus. De nem vagyok biológus, ha rosszul gondolom, javítsa ki valaki.