• Madve
    #1
    És megint bekövetkezik az, ami 10+ éve volt a telefonoknál. Mindegyik majd az éppen általa használt portot használja töltésre, és minden másra is, szóval ha madzagos fülhallgatóval akarsz zenét hallgatni, akkor menet közben vésztöltőre sem tudod a telefont csatlakoztatni, a fülhallgatót telefonból laptopba, vagy hifibe, csak azért mert más, és más lesz a "dugó", szóval vehetsz egynél több fülest is, vagy válthatsz vezeték nélkülire, amit aztán töltögethetsz, veheted a telefonodra pászítható vezetéknélküli töltőt, ami már csak azt a telefont tölti, mert nem tudod más készülékre csatlakoztatni, és így tovább.
    Már azt sem értettem, hogy miért nem lehet betartani az egységes töltő szabványt sem, ami persze fejlődhetett volna az igényeknek megfelelően, de most még a szabványos jack-et is dobnák, mert az apple ezen vakarja a fejét. Az akkukat is ezért zárják körbe, mert az iphone-t is megveszik, miközben nehézkesen bírnak egy napot egy töltéssel, nem kell kártyahely sem, mert a jóval nagyobb kijelzők adta extra felület alatt már annak sincs hely, de legyen egy fél milliméterrel karcsúbb a telefon, mert azt már még nehezebb lesz kézben tartani pofára ejtés nélkül. Mi lenne, ha megoldanák azt is, hogy bluetoothon csak az azonos márkák azonos típusa tudjon kommunikálni, a beépített sim már várat magára egy ideje, a feature phone-ra hajazó zárt rendszerek meg már népszerűek, és még manapság is el lehet adni olyan telefont, amihez külön telepíteni kell a gyártó szoftverét, ahhoz, hogy össze tudd kötni egy pc-vel. Értem én, hogy fejlődés, csak az irányában nem vagyok biztos...