• Palinko
    #3
    én is csak fogom a fejem. mikor a designes akar érteni a fizikához és a tervező mérnök dolgához :D mert ugye a mókus fogja meghajtani a gömb kereket gondolom... fékek is olyan jól felszerelhetőek rá, kormányzást is a grafika fogja megoldani, szóval kb a kerék 5 fontos feladatából annyit tud, hogy gurul meg tapad, hát bámulatos, csak hát épp az előbbi 3 nélkül semmi sem megy. gondolkoztam olyanon is, hogy a meghajtást vinné egy 5. kerék aminek millió dolognak kéne megfelelni, pl befordítható kéne legyen, különben csak egyenesen lenne meghajtás (külön érdekes lenne egy hajtűkanyaros felfelé hegyi út ilyen meghajtással ami kanyarban elvenné a meghajtást, soha nem jutnánk fel :D), meg fékezhetne is valamennyit ha már ott van, vagy felhúzódhatna a karosszériába ha pl üresben akar gurulni az ember. a fékezést valamilyen belül fémes így mágneses fékkel esetleg meg lehetne oldani, gondolom egyáltalán nem hatékonyan :S az irányításra ötletem sincs gurulna a nagy gömb ahogy kell, de hogy így oldalra menjen akkor képezlhető el ha a meghajtó 5. kerék is elfordul brutálisan. viszont a videóban a gömb kerekek a meghajtottak, szóval teljes agyrém jah. még az 5. kerekes megoldásommal is lenne egy rosszul meghajtott (2 vagy 4x4 helyett 1 meghajtott kerék) rosszul kormányozható megállni alig képes valamink ami tuti csak kísérleti pályákon kapna engedélyt, forgalmit már nem :D