• Ahoy
    #47
    Beteg felfogás? Szerinted én jónak tartom ezt? De ettől még A jővő egyértelműen ez LESZ. Nagyon kicsi az esélye, hogy mindenkinek jusson a robotok által termelt javakból. Túl sokan vagyunk, és nézz végig egy magyar átlag népességen: egy ilyen világban max várják az alapjövedelmet, vagy elnyesik a torkodat a pénztárcádért... mert alkalmatlanok az új munkahelyek betöltésére. Aki eddig a csirketelepen dolgozott most legyen mérnök vagy mi?

    Egy éhező, kilátástalan embertömegről van szó.

    Már most is több helyen katonákkal, biztonsági erőkkel védett gazdagnegyedek vannak fallal körülvéve. Ez egyre gyakoribb lesz, főleg a kultúrák keveredéséből adódóan. Nem harlem, nem kínai negyed lesz, hanem védett negyed és a többi.

    Lehet egy senki vagyok, de én feltettem a karrieremet és az életemet arra, hogy megoldást találjunk ezekre a problémákra és eljusson mindenkihez a technológia, főleg élelmezésben és egészségügyben. Kíváncsi volnék te mit teszel ezügyben?

    Gondolom te leszel az, aki elnyesi a torkomat amikor megyek haza, mert kirúgták az állásából egy robot miatt...