• Ssenkradlive
    #4053
    Maximálisan nem érted amit mondok, ne haragudj.Azt gondoltam hogy felhozod hogy két "félről" írok következetesen, de ez nem analógia, hanem a mondanivalóm egyszerűsítése.
    Arról a két "félről" beszélek, ami jarlaxxe, és ezek szerint szerinted is létezik, pedig valójában nem...
    Direkt kétszer leírtam hogy NEM állást foglalok, az egy másik vita.
    Meggyőződéseddel ellentétben amiből látszik hogy nem értetted amit írok, abszolute nem vagyok "cracker" párti, nem is értem hogyan vontad le ezt a következtetést. Természetesen bűncselekmény amit elkövetnek, mint ahogyan az is, amit a játékgyártó cégek "elkövetnek" mondjuk mobiljáték fronton, ahol az európában pl. betiltott/jelentősen korlátozott szerencsejáték ellenére játéknak álcázott "félkarú rablókat" üzemeltetnek kikerülve nem csak etikai korlátozásokat minthogy pl.18-év alattiak is simán elérhetik, de adózási törvényeket is...
    Vagy olvastál már végig egy EULA-t mielőtt megnyomtad a "beleegyezem" gombot ?
    Nemrég jelent meg cikk arról hogy ilyenre szakosodott jogi cégek hamarosan próbapereket fognak indítani mert igen jó üzletet látnak benne ugyanis a legfinomabban szólva is "aggályosak" jogi szempontból...
    És azzal jössz nekem hogy nem fekete-fehér a helyzet, de a "crackerek" rosszak...
    A "Fairlight, Razor 1911" hogy az istenbe ne nyugaton jelentek volna meg először, amikor a technológiai eszközök, feltételek ott terjedtek el először tömegesen ?
    Nem azt írtam le hogy jött létre a warez, hanem hogy mitől vált általános jelenséggé a világban...
    Azt ki dönti el hogy, mi számít a társadalmunkban "luxuscikknek", és jogos kulturális igénynek ? Még egyszer kérdem, egy mai fiatalnak máshol a világban aki azonos tudással, munkaerővel rendelkezik mint te, de a jövedelme a töredéke a tiédnek pusztán azért mert egy másik helyen született, de pont a globalizált világháló miatt ugyan azok az ingerek érik ( reklámok, bemutatók, "gameshow-k" stb..) mennyire számít szerinted etikusnak hogy warezol ?
    Már megint nem állást foglalok, csak rávilágítok mennyire nem fekete-fehér ez, meg hogy miért vált jelenséggé.
    Azt meg mégegyszer elmondom : Értem én hogy elnondod megint hogy nem szabad csúnyán beszélni a másikkal meg sértegetni, de te meg azt értsd meg hogy én meg azt gondolom, felelősséget kell vállalni az általunk leírtakért, és nem megsértődni "ártatlan mimózaként" majd ignorálni és elfutni akkor sem ha mondjuk a kritika kemény. Mert ha tudjuk hogy igazunk van, akkor felvesszük a kesztyűt, a többség meg véleményez...
    Ez a vita amiről én irok, amiről meg te az a konformizmus,konfliktus kerülés hogy jaj csak vita ne legyen, nehogy valakit megsértsünk...
    Nalam meg az "nem pálya" hogy minden " viráglelkű wikipédia professzor" osztja az észt kontroll nélkül minden fórumon, mert inkább végighallgatja mindenkia hülyeségeit a konfliktust kerülve...
    És nem, nálam sincs a " bölcsek köve" nem érzem úgy hogy több vagy okosabb lennék jarlaxxe-nál egy centivel sem, de igen is van hogy a vélemenyek markánsan különböznek, és ennek igenis markánsan hangot lehet adni, mert ez is a vitakultúra része. Es akkor nem bepukkadva elvonulni kell, hanem megvédeni az igazunk, és akkor esetleg mondjuk tanulságos vita lesz belőle másoknak is, még ha az álláspontok nem is közelednek, és nem felesleges " fingreszelés"... ;)