• matatom
    #59
    Az első okfejtésedre pont azt a merkeli mondatot tudom említeni megerősítés gyanánt, miszerint a multikulti halott, nem működik. Ezért is hülyeség összemosni a merkeli politikát, a liberalizmust, és a "Willkommenskulturt" ilyen formán. Pontosan igaz amit mondasz, és éppen ezért a jelenlegi német álláspont is azt vallja, hogy mindenki jöhet, aki rászorul, de csak az maradhat, aki integrálódik, beilleszkedik és felveszi az európai normákat. Ebbe a vallás összességében nem kötelező elem, hiszen Európa így is bőven megosztott ilyen téren (én pl. nem vagyok vallásos, de európai vagyok kultúrámban), de bizonyos keresztény értékek, attól még kötelezőek, és nem is kell ellentmondaniuk a muszlim vallásnak. Mások ellent mondhatnak egyes vallási nézeteknek, mint pl. a csador vagy burka viselet, vagy a női alsóbbrendűség elve, ami szerintem sem illik az európai kultúrkörnyezetbe, így ha a törvényeink is az mondják, akkor aki itt szeretne élni annak le kell mondania ezekről. Nyilván a szabályokat mi szabjuk, és nem a bevándorlók, ugyanakkor fontos, hogy aki ezeket elfogadja, azt mi is fogadjuk el, hisz az megfelel az európai normáknak, kritériumoknak.

    Úgy gondolom, abban igazad van, hogy az általánosítás elkerülhetetlen emberi jellemző, csak ugyanakkor sokszor, és manapság egyre többször téves sztereotípiákhoz vezethet, ha egy hangos és jól látható kisebbség adja az alapot. Racionális ember ezért igyekszik túllépni az általánosításokon, és a tényeket figyelembe véve megítélni egy csoportot, emberek esetén pedig lehetőleg egyéneket elbírálni, és ha lehet kerülni az általánosítást, amíg az nem nyert igazolást. Ez különösen igaz olyan kényes témában, mint az üldöztetés, menekült kérdés vagy épp a bűnözői csoportok, esetleg vallási, nemzeti hovatartozás. Az általánosítás véleményem szerint ilyen esetekben sokkal inkább hátrányos, mint hasznos, mivel túl komplexek, sokrétűek a mai társadalmak, és nagyon könnyen mellé lehet nyúlni, így akár többségben ártatlan embereket is áldozattá tenni. Persze van kivétel is, mint az egyértelműen bizonyított, sőt lehetőleg statisztikailag alátámasztott esetek: pl. a terroristák bizonyítottan egy negatív értelmű csoport.
    Utoljára szerkesztette: matatom, 2016.01.07. 15:20:10