• Strayhand
    #76
    Miért, szerinted mennyi idő telik el, onnantól kezdve, hogy elmennek Mos Eisley-ba, odáig, hogy felrobbantják a Halálcsillagot? Most az, hogy a film elején eltelik mondjuk 2 nap tinglitanglival, az teljesen irreleváns, persze ha így nézzük, természetesen igazad van, de én a lényegi cselekményre gondoltam, mert annak kellene hosszabbnak lennie pl. ahhoz hogy Luke-ból jedi legyen, meg ilyenek... Elmennek az Alderaan-hoz, ez pár óra - ezalatt "tanítja" Ben Luke-ot. Utána sem töltenek napokat a Halálcsillagon, hanem pár órán belül megszöknek. Utána megint egy pár órás út a bázisig, ott eligazítás, és támadás, mert üldözte őket a Halálcsillag. A támadás konkrétan fél óra alatt zajlik le, és ezt mondják is a filmben és mutatják a számlálót... A Birodalom visszavágban megint ez van, Han-ék eljönnek a Hoth-ról, elpöfögnek a Bespinre, mondjuk ez pár nap, nyilván nem hónapokig utaznak, ott elfogják őket, és kb. másnap viszik Solo-t befagyasztani. Szóval Luke megint baromi sokat tanul... Persze pl. fénykardot csinálni megtanul, csak azt nekünk nem mutatják...:) Szerintem ez az egész simán van annyira zavaró, mint az új film hibái.

    R2 meg baromira hasonlít egy földi lánctalpas járműre... Te komolyan el tudod képzelni, hogy azzal a felépítéssel simán elmegy egy vadcsapáson? Persze hogy el tudod, mert a régi trilógiáról van szó... Vajon itt nálunk miért egy négylábú kutyarobottal próbálkozott az USA hadserege terepre...

    Han Solo mondata, amire utaltam, pedig így hangzik angolul:
    "It's a ship that made the Kessel Run in less then twelve parsecs."

    Csak mivel a régi trilógiáról van szó, ott nyilván nem zavaróak ezek...