• efhenrir
    #21
    Az volt kicsit fura, hogy a birodalom, az ereje teljében, képtelen volt titokban építeni egy halálcsillagot. Nem hihető, hogy a sokkal kevesebb nyersanyaggal/emberi erőforrással rendelkező első rend 3x akkora szuperfegyvert csinált és senki nem vette észre. Kylo Ren karaktere az első jelenet után folyamatos lejtmenet volt. Azt mindenképp jó lett volna ötletesebben kifejteni, hogy Luke miért ment el egy szigetre bablevest főzni 30 évig, miért szaladt szét a régi csapat, hogyan lett ilyen erős az első rend. Az, hogy most szétpukkantottak 5 bolygót, teljesen súlytalan maradt, meg sem említették utána. Igyekeztem előítéletektől mentes maradni, de nekem sem a pacing nem tetszett, sem az, ahogyan azt a néhány évtizedet kitöltötték. Persze, lehet, hogy utólag majd megmagyarázzák, de a keresztvasos fénykardra is ezt mondta mindenki, aztán az is megmaradt a gyagyi önmagának. Csalódás volt a film, a sztori hihetetlenül buta new hope utánzat, ezért kár volt az extended universe-t kidobni a kukába. A regényt is olvasom, biztos ami biztos, de az sem jobb. Bármelyik Timothy Zahn könyv magasan veri. Azt meg érdemes észben tartani, hogy ennek első sorban az eddigi filmekhez kellett volna illeszkednie, amit tökéletesen elmulasztott megtenni. Ez így önmagában a rossz fanfiction kategória, azért egy halálcsillag 3.0 sztorinál mindenképp kreatívabbat vártam volna. A látvány meg a színészek egyébként jók voltak, de ennél nekem a jar jaros előzménytrilógia is jobban bejött, ott legalább próbáltak politikai hátteret felvázolni, nem úgy, mint ebben az agyhalottaknak írt cuccban.