• Kaeblo
    #19
    Azért van különbség a minden motiváció, várható irány és a közel semmi között.

    Szerintem nem jó megoldás, amit te írtál. Egy olyan fegyver kb analógiába állítható a mai atom fegyverekkel, gyakorlatilag még veszélyesebb is, bár ha azt nézzük, hogy az egész populáció nehezebben törölhető el vele akkor nem feltétlenül, de a lényeg, hogy kellően veszélyes. Ma azért eléggé figyelnek az ilyen fegyverekre és valószínűleg van ellene védelem is, ami valamennyire működik.
    A világháborúk szerintem nem jó példák erre. Szerintem egészen máshogy reagáltak volna a Hitler készülődéseire, ha már akkor is lett volna olyan fegyver, amivel hasonló pusztítást lehet véghez vinni, mint egy atombombával. Azóta nem is volt közvetlen konfliktus nagyhatalmak között...

    Szerintem logikátlan, hogy egy ilyen horderejű dolog rejtve maradjon egészen tüzelésig. Plusz korábban a maroknyi lázadók értesültek az új halálcsillagról, de most az egész köztársaság és az ellenállás sem tudott együtt? Szóval amit te leírtál az még nem győzött meg.
    Utoljára szerkesztette: Kaeblo, 2015.12.27. 20:20:17