• Ahoy
    #29
    Nem főirányként, de egyrészt programozóként dolgozok, sok nyelvet használtam már... kb 1-2 évente megpróbálkozok egy Ubuntuval vagy egyéb linux-al, vagy magamnak ilyen olyan projectekre... vagy anyunak... A legjobb szó rá, a brainfuck. Mindig belefutok valami olyanba, aminek tényleg 1-2 nap a megoldási ideje legmélyebb fórumokat bújva. Persze megoldom általában (van amit nem sikerült, VGA problémák, egyéb crash) de a vége mindig egy Win 7-8-(10) reinstall. Virtualbox-ban szépen elfutogat ha kell valami project, de egyszerűen képtelen vagyok megszokni hosszabb távon. Nagyon hiányzik ez a install & use feeling és persze a Win-es programok. Jó persze Wine meg minden, de amit akartam használni, az soha nem ment úgy ahogy kellett volna. Lnx ingyenes programok pedig mindig olyan tákolt szájíz marad nekem. Ezt a kattintás problémát nem teljesen értem. Ki az az őrült kalóz aki mondjuk 2000 torrent file-t tölt le naponta? Még ha csak pár 10-et is, akkor is csak +10 kattintás utorrenttel. A példa pont rossz... játszok egy kört valamivel, máris 1000x többet kattintgattam :) Nem a win miatt fog ínhüvelygyulladást kapni bárki is. Használtam egy ideig főként billentyűzettel vezérelhető linuxot, de nehéz volt átállni. Nem éreztem olyan nagyon hatékonyabbnak magamat. Böngészés során ugye mindig ott az egér a kezedben, így a kattintás a hatékonyabb. Ez erre van kitalálva. Aki csak netezik, filmet néz, néha ír egy word doksit, halál felesleges több asztal meg billentyűs vezérlés... neki vizuális feedback kell - odamegyek és kattintok.

    Codereknek persze a bill a lényeg....

    Idő, türelem és némi szakértelem kell ehhez, ez a három olyan ami egy átlag usernek nincs meg... ez a három fő ok, amiért nem terjedt el. Nekik egyvalami kell. Felrakod és megy. 10-ből 7 embernek még így is kb lehetetlen feladat egy windows reinstall is... és ez halál komoly. Akkor kb kizárt, hogy valaki 2 napig fórumot bújjon egy probléma miatt.

    Utoljára szerkesztette: Ahoy, 2015.12.28. 02:59:56