• a_n_d_r_e_w
    #13
    Linuxszal az a baj, hogy mindig mindenki jobban tud mindent a masiknal, aztan megy a maga feje utan, es csinal egy ezeregyedik megoldast. Brutalisan tordezett piac. Nem tudnak megegyezni egy kozos ablakkezelorol, egy kozos designrol, egy kozos feluletrol. Oke, le kell cserelni az X-et, erre rogton csinalnak neki 2 kulonbozo utodot, mert nehogymar a masik jobban tudja, majd mi megmutatjuk. Unity, gnome3 mindketto kuka, alkalmatlan a munkara, de ugye modern vilag, touchscreenre kell optimalizalni. Mutasson barki is akar egy Gnome3-as tabletet? Na nem baj, rogton jottek is az alternativak (cinnamon, mate). LibreOffice, OpenOffice? Hasznalhatatlan mindketto, de veletlenul se egyesitenek az erejuket es valami ertekelhetot alkotnanak. Szoval az egesz kozossegbol hianyzik a hierarchia, nincs egy kozos vizio aminek az iranyaba el lehetne menni. Canonical az akart lenni, es erre csak elszigetelodott a kozossegtol a sajat hulye megoldasaival egyutt. Sokat akart a szarka, nem birta a farka. Ez igy nem fog menni, se az Ubuntunak, se a Mintnek, se a Fedoranak, se senkinek. A linux meg fog maradni a megbizhato kernel szinten es a felhasznalok akkor jarnak a legjobban, ha ebbol nem is latnak tobbet.

    Mondom mindezt ugy, hogy 9 eve aktiv linux hasznalo vagyok, szoftverfejlesztesre most sem tudok jobb platformot kitalalni, ahol tehetem ezt hasznalom es az Edge-t es backeltem. De attol meg latom, hogy vicc amit muvelnek.