• kvp
    #15
    A japan nepszaporulat kicsivel nagyobb mint a magyarorszagi a kisebbsegek nelkul. Ennek ellenere ok tartjak a vilaghaboruk elotti strategiajukat, hogy nem nagyon engednek be bevandorlokat. (nagyon kevesen, de a ket vilaghaboru kozti japan allampolgarsagu koreai bevandorlok kozzul tuleltek a masodik vilaghaborus koncentracios taborokat, koztuk meg pozitiv a novekedes) Lenyegeben ennek ellenere el fognak fogyni, viszont rajottek, hogy a megmaradt munkak jelentos resze automatizalhato.

    Azaz az a keves ember aki meg munkakepes lesz 2035-ben siman kaphat olyan allast ami nem fizikai robotolasbol all. Raadasul a robotok varhatoan addigra olcsobbak lesznek mint a legrosszabbul fizetett ehezo kinai munkas, tehat meg gazdasagilag is megeri valtani.

    Mindezek mellett a lakossag dolgozo retegenek lesz munkaja, csak kb. 4 nyugdijasra jut egy dolgozo felnott es 16 nyugdijasra egy gyerek, tehat a gyerekek a leg kreativabb munkak kozzul valogathatnak majd. Csak azok a gyerekek esnek ki a japan szocialis halon, akik nem alkalmasak a magas intelligenciat igenylo feladatokra, beloluk varhatoan hajlektalan lesz, de mindenki azt remeli, hogy kevesen lesznek.

    Tehat a lenyeg az, hogy egy nagyon kis tarsadalmat kell eltartani, sok nyugdijassal es keves dolgozo emberrel. A nyugdijasok eltartasat pedig ugy lehet megoldani, hogy az a keves dolgozo (mivel mind ertelmisegi) magas fizetest kap, igy a magas atlagfizetesbol magas adokat leveve lesz penz a nyugdijakra. Nem mintha japanban nem magannyugdijrendszer lenne, tehat igazabol a londoni tozse allasatol fugg az, hogy nem halnak-e ehen a nyugdijasok. (lasd Nomura, ahol a japan nyugdijasok penzevel tozsdeznek)

    A folyamat idealis kimenete egy nagyon keves emberbol allo tarsadalom, ahol a felso reteg azert nem dolgozik mert gazdag, a kozepreteg pedig csak ertelmisegiekbol all (mernok, orvos, tanar, muvesz, stb.) es nincs alattuk ember csak gepek. Raadasul a gepekre koltott munkaber egy reszet a ertelmisegiek kozott elosztva ok is jobban jarnak, mig a tokesek meg jobban. A folyamat feltetele az alacsony szintu munkak teljes automatizalasa es az alacsony intelligenciaju munkasosztaly eltunese. (ez tortenhet termeszetes uton egy tarsadalmi folyamat reszekent, mint japanban vagy a eroltetett eutanaziaval, ertsd nepirtassal)

    ps: Az EU-s vezetok valoszinuleg tenyleg azt hiszik, hogy a sok menekult jo lesz a gazdasagnak es integralodni fognak, sot munka is lesz szamukra a techikai fejlodes ellenere. Mindezt ugy, hogy mar a mostani lakossag egy resze is munkanelkuli. Mondjuk a nemet vezerkar egy resze a vilaghaboru utolso pillanataig hitt a gyozelemben, szoval ez a mentalitas nem annyira meglepo.