• Irasidus
    #7
    A Nap anyagának másodpercenkét 0,7% alakul át energiává, vagyis durván 2X10^27 TeV energiának felel meg, messze nagyobb energia ez mint egy képcsöves tévéé, vagy az LHC-ban van. A hiba ott van, hogy két darab részecske felszabaduló energiáját nézted és nem a fúzió során felszabaduló "Nap-energiát", bár azt írtad "energiák"! Viszont a részecskesugárzás nem a magból jön, hanem az atmoszférából, ahol nagyon furcsa folyamatok zajlanak. Hatalmas mágneses mezők csavarodnak, feszülnek egymásnak, és pattnak ki iszonyatos erővel. Vannak napdinamikai folyamatok amik megjósolják a TeV vagy ennél nagyobb részecskék sugárzását is, viszont igaz, ilyen folyamatot még nem bizonyítottak, ezért a példám valóban nem a legjobb, nem szerencsés. Ebbe nem is gondoltam bele... Köszi!

    Fizikából Kínában a legnagyobb a publikációk száma, és ebből csak töredéket fordítanak le angol nyelvre. Hogy ez azt jelenti, hogy rengeteg a szemét, vagy vagy azt, hogy nagyon jók, én nem tudnám eldöntetni. Halottam már ilyet is, meg olyat is. Szóval a tudományos potenciál az kérdéses, de ha mást - akkor nem külföldi segítséggel építek meg, ehhez csak pénz és elhatározás kell. Amerikában a tudományos élet nagyon szeretné, a politika nem, Európában azért valósulhatott meg, mert politikai támogatottsága van a tudománynak, van egy program, az agyvisszaszívás, és ennek keretében valósult meg az LHC is.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.11.01. 17:02:19