• Frank99
    #47
    persze a vegánok és vegások örökké élnek ugye?

    Az élet egy halálig tartó betegség :-)

    Mondjuk nem értem, mert már kurva régóta mondják, hogy a nátrium-nitrites cuccot ha sütöd, akkor rákkeltő anyagok jelennek meg, mi ebben az újdonság, az hogy a WHO mondta ki?
    Az asszony hozott a múltkor feketerdő-sonkát a Lidl-ből, abban meg kálium-nitrát van, még jobb....

    Sokkal veszélyesebb szerintem a télen fogyasztott bolti zöldség -paradicsom stb- ami tutkó vegyszeresek....

    Inkább azt vizsgálnák, hogy az immunrendszer komoly legyengülése -pl komoly stressz után- mennyiben hozza ki a rákot. A múltkor baráti társaságban -mondjuk nem tizenévesek között- beszélgettünk, és szinte mindenki azt mondta -ismerve rákos barátokat, ismerősöket akik ebben haltak meg- hogy a legtöbbjüknél volt valami komoly stressz az életében, amit nem tudott feldolgozni, és utána betegedett meg rákban. Válás, hamar elvesztett apa, anya, munkahely elvesztése, hitelproblémák stb. szinte mindenkinél volt valami hasonló. 11 éve volt egy mellkas cisztám a szívem mellett, Szombathelyen vették ki. Mellettem napi szinten vettek ki tüdőrákosok egy-két lebenyét, fél tüdőket. Igen a legtöbbjük dohányzott, de szinte mindegyik mellette csinált valami olyat, ami plussz ok lehetett, hogy kialakult. Volt bitumengyárban dolgozó, volt festő, asztalos, melegburkoló, a kis öreg, akivel összebarátkoztam, az pedig a hadseregben volt a nagy parabola antennánál radaros..... tehát közel sem biztos, hogy rákosok lettek volna ezek az emberek, ha csak szimplán dohányoznak, és nincs mellette még egy-egy rizikófaktoruk.