• Irasidus
    #19
    Nem én vagyok az egyetlen aki lát benne fantáziát, kutatók és mérnökök - mármint úgy értem valódi kutató és mérnökök látnak benne fantáziát. A torony ötlete nem szabadalmaztató cég sajátja. Azt lenne jó megérteni, hogy mi a cél, és mi az előnyök! Egy nukleáris-sugárhajtásnak mi az előnye szerinted a rakétákkal szemben? Felsoroltam a hátrányokat egy rakétával szemben, jó lenne ha újra elolvasnád. Mert az nem elég, hogy működik valami...

    Eddig szó sem volt ion-meghajtású "emelőről". Az általad említett EHD rendszer egy papírsárkány mérettel és tömeggel működik, nagyobb eszközzel nem, mert hihetetlen nagy feszültség kellene hozzá. Azonkívül, iszonyú veszélyes is, egyrészt a koronakisülések miatt, másrészt a fejlődő ózon és egyéb potenciálisan veszélyes gázok miatt. Egy ilyen rendszer nagyfokú biztonságot igényelne, ami nem csökkenti a költségeket hanem növeli. Nagyon messze vagyunk a megvalósítástól, és az volt az eredeti felvetés, hogy miért rakétákat használnak. Hát azért mert ezek nem működnek. Most minden nem működő és nem hatékony eszközt felsorolsz, miközben én csak kettőt kritizáltam?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.09.19. 13:29:00