• cylonflatus
    #12
    Te nagyon kevered a szezont a fazonnal, már bocsánat, hogy beleszólok. A liberalizmus nem állít ilyet, hogy nem lehet valami unszimpatikus, sőt. A lényeg a miérten van. Miért unszimpatikus? Ismeri? Vagy csak azért mert más színe van? Ha más színe van az mitől lesz neki gyűlöletes? Itt el is jutottunk oda, hogy nyilván prekoncepciói vannak, amit kiterjeszt az egész rasszra. Innentől rasszizmus. "Általában egy mai fekete ember beszédét, viselkedését nem igazán kedvelem". Miért, olyan sokat ismersz? Vagy csak a tipikus, sztereotípiákra épülő filmekből ismered azt a mentalitást? Szerinted ugyanúgy beszél egy mai West Pointon végzett afroamerikai tábornok a Pentagonban, vagy egy georgiai tűzoltó, aki vasárnaponként templomba jár, mint az iskola mellé járó gangbanger mondjuk Detroit egy lepukkant kerületében? Meglepődnél, hogy mennyi fekete él igazi konzervatív keresztényi szellemben. Mondom igazi keresztény, nem kdnp-s kamu értelemben. Csak ezekről nem csinálnak filmet, mert senkit nem érdekel, meg nem lehet rajta röhögni. Vagy fölháborodni. Ez ugyanaz a tempó, mint amikor egy francia megkérdezte tőlem honnan vagyok, és meglepődött amikor mondtam, mert úgy tudta (és a félelmetes, hogy még nagyon sokan) a magyarok cigányok. Vagy egy belga meglepődött, amikor mondtam, hogy igen, nálunk is van vezetékes áram(!). Ugye szarul esne neked is ilyeneket hallani? Én nem tartom magam se liberalistának, de semminek se, utálom az izmusokat, és a másik oldalról is meg van a véleményem, de az a hiszti ami ebben országban megy, ez az élből "libsizés", ez a gyűlöletkeltés, ettől felfordul a gyomrom. Már egy játékprogram kapcsán is az agymosott, buta tufa kormányközeli pr szöveget kell olvasnom? Barátom, ha most hirtelen kirántanák a seggetek alól mindent ami a liberalizmusban gyökerezik olyan világ lenne itt, hogy a most fennhangon libsizők sírnának a legjobban. Tudod ki árt ennek az országnak a legtöbbet? Elárulom, ott ülnek a parlamentben. Nem a libsik, meg a feketék, meg a bevándorlók. Hagyományos értékek? Röhögnöm kell. Ha tényleg olyan fontosak lennének a hagyományos értékek a jelenlegi kormány (meg az előzőekből is) nagy részének már börtönben kellene ülnie. Helyette szimpátiaszavazás van. "Inkább ezek lopjanak" tempó.