• Ahoy
    #7
    Én is az atom mellett vagyok, de az hülyeség, hogy semmi innováció nem segít. Azért nem minden zöldbalfasz atomellenes. Pl a külvárosi házak tetejére napelemet rakunk, energiatakarékosra tervezzük a fűtést, klímát új anyagokkal. Az energiatárolási rendszerek is folyton fejlődnek. Új napelemek pedig alacsony téli fény esetében is termelnek. Ezek folyamatosan fejlődő innovatív dolgok. Csak azt mondom, szerintem jó ötlet (közel) önfenntartóvá tenni a családi házakat. Én arra fogok törekedni, hogy minél kevésbé függjek az áram/gáz/víz/élelmiszerkiszolgáló rendszertől - mert ebben a gazdasági, politikai helyzetben egyszerűen gondolni kell mi lesz ha összeomlik a kártyavár. Vagy csak elzárják a gázt pl fűtésszezonban. Ezért jó ha van napelem a háztetőn, kandalló a fűtéshez, kemence a sütéshez, kis veteményes, akvapóniás rendszer, kút a kertben. Városba, ipari környezetbe meg mehet az atom.

    Amúgy a szélturbinák káros hatásairól linkelhetnél tanulmányt. Kíváncsi vagyok tényleg, hogy hogyan hat a széljárásokra.
    Utoljára szerkesztette: Ahoy, 2015.08.16. 17:23:55