• Caro
    #62
    Európában legalábbis így állítják be, hogy a lézeres fúzió katonai alkalmazás. Szerintem meg a tokamak meg egy tudományos játékszer. Legalábbis ahogy Európában "kutatják". De semmiképp sincs vele kevesebb probléma, mint a lézeres gyújtással. Magyarországon egyetlen fizikust ismerek, aki ezzel foglalkozik, ezért nincs akkora PR-a, mint a tokamaknak, ami most a mainstream. A tokamakos társaság pedig nyilvánvalóan azt terjeszti, hogy az alternatívák nem működőképesek.
    Ráadásul ezt úgy teszik, hogy ezek a téveszmék generációról-generációra szállnak, anélkül, hogy valaki is komolyabban végiggondolná őket, vagy olvasna egy kis fúziós történelmet. Én valaha tagja voltam ennek a társaságnak, és vettem a fáradságot, hogy ne csak a saját kis területemet próbáljam megérteni, hanem legyen képem a technológiáról... és amikor eljutottam idáig, akkor döntöttem úgy, hogy ennek nem akarok része lenni. De ha akarnám, akármelyikről el tudnám mondani, hogy miért ez az életképes, és miért nem a többi. Legyen az mágneses tükör, tokamak, stellarátor, polywell vagy lézeres fúzió.