• Skylake
    #7
    Az a totojázás, amit GUI kapcsán elművelnek, állatorvosi lova, tökéletes indikátora az MS innovációs képességeinek. Mint Win Insider, írtam korábban egy hosszú levelet Gabe Aul-nak, (Ubuntun nyomogattam a billentyűket hozzá, ha éppen tudni akarod ;-) ) amelyben kérdeztem, hogy miért nem képesek egyáltalán többféle GUI dizájnt felajánlani. Tudhatja jól, hogy az Aero az userek szíve csücske, mindenütt, 2012-óta morognak ,hogy kivették a rendszerből. Miért nem lehet megengedni, hogy az userek használhassák azt, a számukra olyan fontos modern app-ok mellett? Másrészt nézzen már meg egy akármilyen linux és bsd disztrót: hozzájuk képest mezítlábas és ruppótlan amatőrök igazi eyecandy GUI-kat gyártottak és gyártanak - kvázi csak úgy. Magának az MS-nek a "társadalmi elfogadottságát" is növelné, ha képes lenne azt mondani, hogy: gyerekek, készítsetek nekünk GUI-t, hirdetünk egy pályázatot, userek szavazhatnak, az első három bekerül a rendszerbe, és fejlesztőik kapnak jó pár dodót - még mindig kevesebbe kerül PR szempontjából, mint ami megtérülést képes lenne hozni. Ez lenne a felhasználóbarátság! Itt kezdődne, íme egy példa. Ekkor és csak ilyen lépéseken keresztül fogják szeretni és elismerni a felhasználók az MS-t. A Microsoft jelenleg úgy viselkedik, mint az oviscsoport durcás kisfiúja, mint aki miután mindenkit megvert, és csodálkozik hogy egyedül maradt, a többiek máshol játszanak, hogy miért maradt egyedül. És egyenlőre csak a gondolkodásnál tart, holott kint már homokvárat (lojális ügyfélkör, lásd. Apple) építenek, ami kipillantva neki is bizony nagyon tetszik.