VolJin#29
Te meg próbálj meg elvonatkoztatni attól amit a hétfői meetingen hallottál a vezérigazgatótól, amin pár infografika mutatta, hogy milyen mértékben csökkent az adatforgalom, és a tendencia függvényében ez milyen képet fest a jövőre nézve.
Segítek neki!
Korábban tanulta az egyetemen, hogy minden terméknek van egy életciklusa. Az SMS utolsó ciklusába lépett. El kell engedni, ennek a terméknek lassan vége. Az SMS szabályozása pedig nem azért volt, hogy a végtelenségig pénzt keressenek vele, hanem azért, hogy az egyik szolgáltatótól küldött üzenetet egy másik is megkapja. Ezt úgy hívják, hogy szabvány. A készülékekbe beépített program kellett, így a szolgáltatóknak egy szintaktikát kellett követni. A gazdasági szabályozás meg arra szolgált, hogy miként osztozzanak a cégek a bevételen, továbbá védjék a fogyasztót, hogy kiszámíthatók legyenek a költségei. És nem az volt a cél, hogy az alternatívákat örökre kizárja. Gyakorlatilag a csipogó szolgáltatást integrálták a telefonokba.
Úgyhogy lehet még egyet kapálózni utoljára, hogy tiltsák be, de le lesz söpörve az asztalról a főnökeid pofátlan kitalációja.