• Skylake
    #14
    Kicsit túltoltad szerintem a konteót. De megértelek, és jó részben igazad is van szerintem. Egyrészt, én nem hiszek abban, hogy egy szűk körű csoportnak lenne egyfajta terve a saját korlátlan hatalmuk bevezetésére - irrelevánsnak tartom ezt, mivel nagyon nagy az asszimmetria szerintem a között, amit a szűk körű csoport tudhat, ahhoz képest, azok tudásához, életéhez, és sorsához képest, amely nagy számú azon személyek köre, amelyeket a konteók szerint befolyásolni kívánnak. Annyi ember magatartását koherensen és egy cél érdekében befolyásolni megfelelő minőségben nem lehet - főleg, hogy a tömegmédia sem olyan mint régen, nagyon könnyen fogalmazhatunk meg alternatív véleményeket - lásd. itt a tiedet, meg az enyémet itt. Úgyhogy ezt tartom az összes konteó legnagyobb gyengeségének, teljesen mindegy, melyiket vesszük elő.

    Másrészt, sajnos ez a nyugati civilizáció úgy van berendezve, hogy a társadalmi biztonsága növelése érdekében egyre nagyobb mértékben igyekszik visszafogni a társadalom tagjainak személyes és individuális kilengéseit - és sajnos ehhez egyre több eszköz áll rendelkezésre. Ezt érezhetjük. Ha érdekel továbbiakban ez, keress rá erre. Norbert Elias: Civilizáció folyamata. Előre mondom, nem konteó, hanem 1920-as évekből származó fővonalas szociológia. Csak manapság egyre jobban igazzá válik szerintem. Azt a folyamatot írja le, amire előbb utaltam. Kissé terjengős, de ha végigrágtad rajta magad, le fogod tenni az állad.