• Astrojan
    #118
    Mondd csak, az lejött már neked, hogy engem cseppet sem érdekel, hogy milyen egyenletek és képletek írják le közelítően a fényt erjedését ?? Ezt a matematikai megközelítést ti szeretitek, semmi baj vele, ezért soha nem kurváztam le senkit.

    A kérdés persze nem az, hogy mi a fény, mert erre a válasz egyszerű, ld. 114.

    A kérdés az, hogy mi a foton !

    Erre nektek nincs modelletek, nekem meg van.

    Az egyenes vonalú terjedés teljesen bizonyos, mint már írtam is: ha egy kvazár kibocsát egy fotont E energiával (E= hánű), akkor az a foton ugyanazzal az energiával érkezik meg ide hozzánk, a Földre. Nem kenődik szét, nem megy át két, három, tizenhárom résen, nem csökken az energiája. Az egész energiacsomag teljes egészében ideér a földre, egyetlenegy pontba. Egy ezüstszemcsét aktivál például. Nem hármat vagy tizenhármat, hanem csak egyet. Egy másik fotolemezen nem hagy nyomot.

    Ha a napsugarat tükörrel betükrözöd Juli ablakán, akkor az nem megy be egy másik ablakba, próbáld ki.

    Szigorúan marhaság amit állítasz, miszerint nem egyenes vonalban terjed a foton. Nekem nincs mit visszavonnom.

    A foton egyenes vonalban terjed. Pont.