• senki687
    #7
    Azon gondolkodtam, hogy szerintem ezt nem lehet jól megoldani, mert szubjektív annak megitélése, hogy ki trollkodik és ki gondolkodik másképp. Az meg, hogy valaki egy oldalról kitiltásra került-e, szintén nem mutatja, hogy jogos volt-e az intézkedés, hanem ezek minden esetben egyéni döntések. Aztán láttam, hogy "80% pontosság"-ról áradoznak. Nekem ez kifejezetten rossz hatékonyságnak tűnik, mert ez inkább a gondolkodás uniformizálása felé fog elmozdulni, ki fogják tiltani a megszokottól eltérően gondolkodókat is, akiknek a véleménye valójában színesítené a fórumokat. A végén csak sok egyforma gondolkodású vagy sikeresen egyformára agymosott emberek beszélgethetnek majd a fórumokon. Aki marad, nem mer majd ellenvéleményt sem írni, nehogy kitiltsák. A végén már nem lehet beszélgetni sem, olyan lesz az egész, mint a Barbie filmek, ahol mindenki egyformán szőke...

    Szerintem ezerszer jobb egy moderátor, mert akkor legalább az ő személyes véleménye és hozzáállása változatosabbá teszi a különböző fórumokat egymáshoz viszonyítva, ellentétben azzal, ha minden fórumot egyformán ugyan azzal a módszerrel szűrnek.