• Vol Jin
    #19
    A tény még mindig az, hogy a modellek mást jósoltak, mint amit tapasztaltak a megfigyelők. A sötét anyag feltételezése annyit tesz, hogy a modell biztos jó, akkor helyettesítsünk be más számokat. De az is lehet, hogy nem ismert kölcsönhatásokat kell a modellbe beilleszteni. Ez azt jelenti, hogy a modell nem rossz, csak hiányos.

    Hogy melyik az igaz, azt nem lehet tudni. Az is elképzelhető, hogy a kettő kombinációja. Nem véletlenül használtam a sejtés szót.

    És te azért vagy egy büdös paraszt, mert olyan állításokat adsz a számba, amit nem mondtam. A mellédumával meg elmehetsz a kurva anyádba, és neki részletezheted, hogy a neutrinókat hogyan detektálják a lavórban, mert baromira nem volt erről szó. Egyébként kurva mélyen a föld alatt egy lavórnál kibaszottul nagyobb mennyiségű vízben. Felmászna a seggedbe egy elefánt ormánya és a füleden tolná ki a szart bazmeg, ha arra reagálgatnál, amit a másik ír?

    Most kiemelem, hogy mi az érdemi mondandóm ebben a hsz-ben:


    ---------------------------------------
    A tény még mindig az, hogy a modellek mást jósoltak, mint amit tapasztaltak a megfigyelők. A sötét anyag feltételezése annyit tesz, hogy a modell biztos jó, akkor helyettesítsünk be más számokat. De az is lehet, hogy nem ismert kölcsönhatásokat kell a modellbe beilleszteni. Ez azt jelenti, hogy a modell nem rossz, csak hiányos.

    Hogy melyik az igaz, azt nem lehet tudni. Az is elképzelhető, hogy a kettő kombinációja. Nem véletlenül használtam a sejtés szót.
    -----------------------------------------

    Persze, tudom én, hogy az a probléma ezzel, ha csak erre reagálhatsz, akkor semmit nem tudsz felhozni ellene, így kénytelen vagy az öreganyád lavórjában felvillanó neutrínókról hadonászni....

    Egyébként az áramerősség mérést mi a faszom óta detektálják fémmegnyúlással?