• lammaer
    #6
    Info területen úgy tapasztalom hihetetlen nagy a kivándorlás... baráti körömből/kollégák közül szinte havonta van olyan aki lelép az országból, többen családostúl. (és ezt nem facebook baráti körnek kell érteni, hanem konkrét kapcsolatokra, pedig nem vagyok az a nagy bulizós-haverokkal összejárós típus. Sőt...).

    Nem csodálom hogy itthon egyre kevesebben maradnak.

    Mondjuk az is tény, hogy ahány munkahelyen voltam (a jelenlegiben is) úgy tapasztalom hogy nehéz betölteni egy pozíciót, mégis amikor meg munkavállalóként keres az ember, valahogy nincsen ajánlat túltengés, meg marhára lassan is reagálnak a cégek az önéletrajzokra/interjúkra.

    Nem tudom megmagyarázni hogy van ez, de tényleg úgy néz ki, mintha a munkáltatói oldalról nézve nem lenne emberanyag, a munkavállalói oldalról nézve meg nem lennének szabad állások....

    Nálunk is van már trainee program (juniorokat / egyetemistákat szipkáz be a cég) meg már átképzési program is van (más programnyelvekben járatos embereket átképzünk java/autotester területre, és még fizetés is van a képzés ideje alatt), annyira kell az ember....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.03.18. 15:31:10