• Irasidus
    #67
    A gazdasági potenciál azt mutatja meg, hogy piaci körülmények között meddig gazdaságos-nyereséges egy beruházás, meddig számolhat a befektető tisztességes megtérülésre. Az űriparban illetve a K+F van gazdasági potenciál. Aki nem tud arabsusul ne beszéljen arabusul. ;) Az nem álom, hogy hazáknak komoly űripara van, mind állami mind magán területen (32 cég foglakozik ezzel, és még legalább ennyien várnak az ESA csatlakozásra). Olyannyira, jók vagyunk, hogy középeurópában legfejlettebb a miénk. Ha ez nem potenciál, akkor nem tudom mi. Sajnos ezzel a gondolkodással nem vagy egyedül, K+F nélkül nincs lehetőség kilábalni a kátyúból, ezért van az, hogy Csehország már a második műholdját tervezi. Mi meg fizettünk a műholdak adatiért, sokkal többet mintha lenne egy sajátunk. Tudod egy fejlett állam elképzelhetetlen űripar nélkül, mondom lehet fejletlenül is élni, de a fejlenestég nem húz ki a "szarból". Ha valaki nem tudja mi folyik körülötte a magyar űriparban, akkor az nem én vagyok. Az utbbi hetek magyar sikerei után egy ilyen hozzászólás még a részedről is bullshit.

    lásd még itt , meg itt, , miért kell Mo. saját műhold , és itt. ... de tovább is van, ha beütöd a googliba.